چگونه برای دریافت گواهی گوداستندینگ اقدام کنیم؟

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل جهت دریافت گواهی گوداستندینگ باید مراحل زیر توسط متقاضیان انجام پذیرد:

۱- لازم است بدهی حق عضویت پرداخت شود، به‌ بیان‌ دیگر بدهی حق عضویت صفر باشد. متقاضیان می‌توانند به پروفایل خود در سازمان نظام‌پزشکی وارد شوند و به‌صورت آنلاین با یکی از کارت‌های عضو شبکه شتاب، مبلغ را پرداخت کنند. اگر پرسشی در این خصوص دارید، لطفاً با واحد ثبت‌نام تماس بگیرید.

۲- برای دریافت هر نسخه گواهی گوداستندینگ در پاکت مهر و موم‌ شده لازم است ۱۸۲ هزار تومان پرداخت شود. جهت پرداخت آنلاین، لطفاً با واحد مالی تماس بگیرید (۸۴۱۳۸۲۰۶، ۸۴۱۳۸۲۱۷ و ۸۴۱۳۸۶۰۷) تا لینک پرداخت برای شما ارسال شود. پرداخت با یکی از کارت‌های عضو شبکه شتاب قابل انجام است.

۳- در زمان درخواست گواهی گوداستندینگ، لازم است کارت عضویت نظام‌پزشکی شما حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. لطفاً قبل از درخواست، تاریخ اعتبار کارت عضویت نظام‌پزشکی خود را بررسی کنید. اگر کارت شما اعتبار لازم را ندارد، باید نسبت به تمدید کارت اقدام کنید و سپس قادر خواهید بود، برای گواهی گوداستندینگ اقدام کنید.

توجه یک: اگر کارت عضویت نظام‌پزشکی شما تاریخ اعتبار ندارد، به این معنی است که مدت‌ها پیش منقضی شده است و باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید در غیر اینصورت صدور گواهی گوداستندینگ برای شما انجام نخواهد شد.

 توجه دو: هزینه صدور گواهی گوداستندینگ ۱۸۲ هزار تومان است و کلیه پرداخت‌ها اعم از حق عضویت و صدور کارت نظام پزشکی و گواهی گوداستندینگ باید در سیستم سازمان ثبت شود، به‌هیچ‌وجه نیازی به ارائه حضوری فیش‌های پرداخت نیست.

توجه سه : چنان چه هر کدام از مراحل فوق ناقص باشد صدور گواهی گوداستندینگ انجام نمی شود.

پس از انجام مراحل فوق، ایمیلی به goodstanding@irimc.org بفرستید و تصویر صفحه یک پاسپورت (صفحه مشخصات) و کارت نظام‌پزشکی را پیوست (اتچ) کنید. در بخش عنوان ایمیل حتماً نام و نام خانوادگی و شماره نظام‌پزشکی خود را بنویسید. به دلایل امنیت سیستم، ایمیل‌هایی که این قانون را رعایت نکنند باز نشده و پاک خواهد شد. در قسمت متن ایمیل (بادی) کشور مقصد و نهاد دریافت‌کننده گواهی را ذکر کنید. لطفاً متن ایمیل تماماً به فارسی یا (ترجیحاً) انگلیسی باشد.

(پس از ارسال ایمیل توسط متقاضی به واحد بین الملل ،حتما پاسخ اتوماتیک دریافت خواهید کرد مبنی بر این که ایمیل شما دریافت شده است و درنهایت از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود که گواهی شما آماده است. بازه زمانی برای صدور گواهی گوداستندینگ ۲۰ روز کاری بوده و چنانچه متقاضی ارسال گواهی خود از طریق ایمیل سازمان نظام پزشکی به ارگان یا سازمان مربوطه در کشور مقصد هستید باید این مورد را در درخواست خود حتما عنوان نموده و آدرس ایمیل سازمان یا ارگان مقصد نوشته شود. گواهی گود استندینگ به هیچ عنوان به ایمیل شخصی ارسال نمی شود.)

لطفاً توجه داشته باشید که برای صدور گواهی گوداستندینگ، سوابق حرفه‌ای شما توسط معاونت محترم انتظامی بررسی می‌شود و در صورت تأیید آن معاونت، امکان صدور گواهی وجود دارد. این پروسه نیاز به زمان دارد. لطفاً این موضوع را در نظر بگیرید و در بازه زمانی مناسب درخواست گواهی خود را ثبت کنید.

به دلیل پاندمی کووید-۱۹و افزایش تعداد متقاضیان گواهی گوداستندینگ، سازمان نظام‌پزشکی کلیه امور را بر اساس اولویت‌بندی انجام می‌دهد و پاسخ‌دهی به درخواست‌ها بیش از زمان معمول طول خواهد کشید. از درک شما نسبت به شرایط موجود سپاسگزاریم. بااین‌وجود، همواره تلاش می‌کنیم تا کلیه امور در سریع‌ترین زمان ممکن صورت پذیرد.

لینک خبر: https://irimc.org/news/id/43582